Loading..

شهرک صنعتی پرند، بعد از میدان فناوری، خیابان گلزار، کوچه گل آذین، پلاک 10
info@reactivemetal.com02128422927
Capture3

بخش1.الف) خوردگی جوی نواحی ماشین کاری شده در قطعات آلومینیومی

در یک محیط صنعتی و به خصوص در یک کارخانه فلزکاری، محیط جوی می تواند به طور مداوم یا پراکنده، به شدت خورنده باشد. مه اسیدی، اکسید های گازی گوگرد یا نیتروژن می تواند از عملیات آبکاری یا اچ کردن، یا از فرایند های پیرومتالورژیکی یا عملیات حرارتی تشکیل شود.

در جایی که حفره فقط در برخی از وجه های نمونه یافت می شود، شاید فقط یک وجه، و یک مرزبندی واضح بین ناحیه حفره دار و یک ناحیه رضایت بخش وجود دارد.مشکل احتمالا به دلیل حمله محلول خورنده به سطوح قابل مشاهده نمونه است.

یک خط مرزی واضح نیز بین ناحیه دارای نقص و ناحیه معمولی حاکی از این است که قسمت آسینب دیده توسط قسمت های دیگر محافظت می شود یا شاید یکی از سطوح توسط قرار گرفتن روی یک طبقه در مخزن (رو به پایین یا رو به بالا) محافظت می شود.

                             شکل 1.خوردگی جوی معمول آشکار شده توسط اچ کردن و آندایز کردن.

حفره ها معمولا در امتداد خطوط قالب در فرایند اکسترود ها قرار دارند جایی که در آن لایه های اکسید محافظ طبیعی در ضعیف ترین حالت خود قرار دارند (شکل 1). این معمولا با خوردگی جوی اکستروژن های ماشین کاری، به ویژه اکستروژن های نوع 6063  خنک شده با هوا که در آن وجود یک لایه مخلوط اکسید منیزیم-اکسید آلومینیوم روی سطح، فرایند خوردگی را تسهیل و تسریع می کند. این نوع خوردگی به راحتی بر روی نمونه نهایی ماشین کاری شده قابل مشاهده نیست اما توسط یک پیش فرایند اچ کردن قابل رؤیت می شود و این اتفاق بلافاصله پس از مرحله اچ کردن قابل مشاهده است.که به طور معمول تا زمان بازرسی نهایی یک محصول آنودایز شده و سیل (seal)  شده، قابل شناسایی نیست.

حفره ممکن است فقط روی یک یا دو وجه یک اکستروژن بسته به شکل و چگونگی نگهداری آن وجود داشته باشد.

شرایط فضای نگهداری برای اکستروژن های ماشین کاری شده بسیار مهم است.آنها باید در یک فضای عاری از گرد و غبار،گرم،و عاری از جو خورنده تحت شرایطی که مانع متراکم شدن قطعات می شود نگهداری شوند.

به خوبی می دانیم که هرچه دما پایین تر از دمای به اصطلاح نقطه شبنم و یک لایه آبی روی سطح فلز تشکیل شود، سرعت خوردگی به میزان قابل توجهی تسریع خواهد شد.

این نوع از خوردگی را نمی توان با پردازش مجدد از بین برد. تنها اقدام اصلاحی این است که لایه آندی را جدا کنید وسپس به صورت مکانیکی سطح را برای برداشتن حفره ها پوشش دهی کنید. این کار عملا در اشکال پیچیده غیرر ممکن است و اغلب مقرون به صرفه تر این است که آلیاژ را مجددا اکسترود کرده و قبل از اچ کردن و آندایز از نحوه نگهداری درست و نحوه رسیدگی به آن اطمینان حاصل کنیم.

Write A Comment