Loading..

شهرک صنعتی پرند، بعد از میدان فناوری، خیابان گلزار، کوچه گل آذین، پلاک 10
info@reactivemetal.com02128422927

امروزه خوردگی یا corrosion یکی از خطرناک ترین و هزینه برترین مشکلات می باشد. در اثر خوردگی امکان فروپاشی ساختمان ها و پل ها، از بین رفتن خطوط انتقال گازو نشتی مخازن و حمام های مواد شیمیایی وجود دارد. تماس در قطعات الکتریکی خورده شده میتواند موجب آتش سوزی و دیگر مشکلات شود. خوردگی در قطعات و ایمپلنت های پزشکی می تواند منجز مسومیت از طریق خون شود. با نگاهی عمیق تر به مساله ایمنی، خوردگی میتواند باعث از بین رفتن مخازنی شود که می بایست پسماندهای رادیواکتیو را برای سالیان سال در خود ذخیره کند.
رایج ترین نوع خوردگی در اثر واکنش های الکتروشیمیایی رخ میدهد. خوردگی های معمول عموما زمانی اتفاق می افتد که تمامی یا بیشتر اتم های سطح یک فلز اکسید شده و به کل سطح آسیب می رساند. بیشتر فلزات به راحتی اکسید می شوند. این فلزات تمایل به از دست دادن الکترون به اکسیژن موجود در مجاورت خود دارند.
هنگامی که اکسید شدن روی سطح فلزاتی که با یکدیگر در تماس هستند اتفاق می افتد، فرآیندی به نام خوردگی گالوانیک یا galvanic corrosion رخ میدهد. درخوردگی های الکترولیتی که عموما در تجهیزات الکترونیکی رخ میدهد آب یا رطوبت بین دو قطعه الکترونیکی در تماس که ولتاژ از بین آنها عبور می کند حبس میشود و در نتیجه یک سلول اکترولیکی ناخواسته ایجاد می شود.

Write A Comment